Dlaczego sprzęt Apple jest tak drogi?

Wiele osób marzy o sprzęcie z klasycznym logiem jabłka, jednak odstrasza je zbyt wygórowana cena. Rzeczywiście telefony oraz inne urządzenia tej firmy do tanich nie należą, co więc powoduje tak wysoką cenę?

Popyt generuje podaż

Przede wszystkim sprzęt od tej firmy tyle kosztuje, dlatego, że znajdą się nabywcy gotowi właśnie tyle zapłacić. Jak widać, wystarczającej ilości osób taka cena nie przeszkadza, toteż Apple nie musi próbować sprzedawać swoich produktów taniej.

Wysoka jakość

Urządzeniom od Apple nie da się zarzucić, że są słabo wykonane. Twórcy przykładają wagę zarówno do detali takich jak sam design urządzenia, jak i do tego z jakich materiałów wykonane są poszczególne elementy. Podzespoły też zwykle są dostosowane do standardów i razem z systemem macOS współgrają perfekcyjnie. Za dobrej jakości sprzęt trzeba zapłacić, niezależnie od tego jakiej jest firmy. Utarło się już trochę powiedzenie, że produkty z jabłkiem mają bardzo zawyżone ceny, ale czy aby na pewno tak jest? Flagowe modele telefonów innych marek również mają bardzo wysokie ceny, nie inaczej jest w przypadku komputerów przenośnych. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że taki MacBook Air jest drogi, ale jeśli zaczniemy szukać alternatywy, która będzie równie solidnie wykonana oraz która zadowoli nas czasem pracy na baterii, płynnością działania oraz tym jak głośno pracuje wentylator, szybko okazuje się, że inni producenci wcale nie sprzedają tego taniej. A nawet jeśli, to nie są to duże różnice. Za dobrej jakości sprzęt trzeba zapłacić i nie ma od tego wyjątków.

Oczywiście jakaś część ceny produktów od Apple jest spowodowana tym, że sprzęt stał się po prostu kultowy i wiele osób chce go za wszelką cenę mieć.

Czy warto zakupić sprzęt od Apple?

Na to pytanie trzeba odpowiedzieć sobie samemu. Jeśli podoba nam się któreś z urządzeń, praca na systemie macOS lub mobilnym iOS to jak najbardziej warto rozważyć zakup któregoś z urządzeń. Warto dodać, że w ofercie znajdziemy nie tylko komputery i telefony, można też znaleźć tablet, w przypadku firmy Apple pod nazwą ipad Warto przed zakupem sprawdzić, czy aby na pewno odpowiada nam sam system, gdyż czasami osoby przyzwyczajone do systemu Windows oraz mobilnego Android, mają trudności z przyzwyczajeniem się do tego jak działają systemy od Apple. Nie jest to jednak nic skomplikowanego i odrobina praktyki pozwoli na opanowanie tego w pełni.

Jeśli cena nas przeraża i nie możemy sobie definitywnie pozwolić na zakup nowego urządzenia, zawsze pozostaje opcja zakupu urządzenia z drugiej ręki. A jeśli mowa już o używanych urządzeniach to warto dodać, że te z logiem jabłka stosunkowo wolno tracą na wartości. Często można spotkać się z sytuacją gdzie ktoś sprzedaje kilkuletni komputer za całkiem dobrą cenę i nie ma w tym zupełnie nic dziwnego, bo potrafią one działać bardzo długo.

mts_cool